Medycyna: wielka rewolucja w ultradźwiękami

Zniszczenie guza, pomaga w leczeniu, nawet lifting skóry twarzy, fale ultradźwiękowe, które są dobrze znane dzięki USG, są nowe aplikacje. Robią bardziej dokładnej diagnozy i leczenia wielu chorób.

USG wszędzie: w marynarce do wykrywania przeszkód, metalurgii do wiercenia, przemyśle Rolno-spożywczym do sterylizacji i, oczywiście, w medycynie, gdzie są one używane w celu uzyskania obrazu narządów wewnętrznych i strumieniami krwi. I nie tylko dla kobiet w ciąży.

“Badanie usg jest pierwszym sposobem wizualizacji studia zapalenia wątroby i niewydolności nieprawidłowości” – przypomina profesor Jean-Michel Correas, członek “USG” grupy roboczej francuskiego społeczeństwa Radiologów СФР). Muszę powiedzieć, że te fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla ludzkiego ucha, mają wielką przewagę. I nie tylko po to, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości. Mogą one również służyć skalpel, gdy są one ukierunkowane lub kruszarki, kiedy emitują falę uderzeniową. Pełna, bez cięć, bez blizn . Tylko stres: one wymagają kontaktu agent (żel, woda), aby móc przekroczyć skóry.

• Uniknąć biopsji

Jak to działa ? Usg stał się pierwszym sposobem wizualizacji studia szeregu patologii. Ale dziś można pójść nawet Uniknąć biopsjidalej niż prosta analiza morfologiczna organ, dzięki ShearWave ™, opracowany przez francuską firmę (supersonic sobie). Ten ultra-szybki system ultradźwięków pozwala nie tylko na narządy wewnętrzne, nie czuje się na odległość, aby ocenić twardość, ale i lepiej scharakteryzować podejrzane zmiany, takie jak rak piersi, na przykład. Rejestruje prędkość rozchodzenia się fal ultradźwiękowych w tkankach, a ponieważ prędkość ta jest związana z twardość tkanki, ale także mierzy jego “elastyczność”.

“Złe porażki mają mniejszą elastyczność niż łagodnych zmian” – mówi dr Katherine Balu-Maestro, radiolog w oddziale przychodnie Santa Maria w Nicei. Z “gumką”, dlatego też “miękkie” buła będzie kontrolowane, jeśli jego kształt i strukturę na rzecz dobrej jakości porażki. Nie wymaga biopsji, w przeciwieństwie do guzki, który ma te same cechy morfologiczne, ale trudno w.

Dlaczego ? ShearWave ™ poprawia diagnostyce i monitorowaniu wielu chorób: piersi , tarczycy, prostaty , ale i zwłóknienie wątroby, przeszczep narządów, uszkodzenia układu mięśniowo-szkieletowego.

• Badanie powierzchniowych mikronaczyń z Doppler-Echo

Jak to działa ? Doppler-Echo stało się niemal nieuniknione dla żylnej, tętniczej lub sercowych problemów . Badanie łączy w sobie usg z efektem Dopplera, fizyczny fenomen, który mierzy prędkość przepływu krwi w sercu, zmieniając częstotliwość fal dźwiękowych odbitych od poruszającego się celu (ściany serca lub czerwonych krwinek). Jej wydajność nadal do poprawy. Świadczą o tym AgioP.ЛУСЬ, nowe oprogramowanie, które pozwala na wizualizację microvascularization tkanek bez podawania środka kontrastowego, i w taki sposób, aby szybko określić niektóre uszkodzenia wątroby, piersi, tarczycy i węzłów chłonnych. “Ostatecznie, to może uniknąć skanowania MRI lub nawet niepotrzebne biopsje” – mówi profesor Jean-Michel Correas.

Dlaczego ? Dopplera ma zasadnicze znaczenie dla wykrywania schorzeń tętnic i żył na nogach (powierzchowne niewydolność żylna, zapalenie tętnic, zapalenie żył …), jamy brzusznej (tętniak aorty brzusznej) i szyi (płytek Kaszak). Jest również stosowany do diagnozowania i monitorowania chorób układu sercowo-naczyniowego 

• Niszczenie nowotworów łagodnych za pomocą terapii ultradźwiękami

Jak to działa ? Przez wiele lat był używany do leczenia mięśniaków macicy i raka gruczołu krokowego, skupiającym Się ultradźwiękami dużym natężeniu (hifu) dla niszczy patologiczne tkanki, na której są skierowane, w życie ciepła, które uwalniają. Uszkadza otaczające zdrowe tkanki. Nowa technika, usg, teraz pozwala prowadzić je w czasie rzeczywistym za pomocą ultradźwięków (Echopulse®), aby “przełamać” małe łagodne guzy. Jest to nieinwazyjna procedura nie wymaga nacięć i blizn. I znowu, jest to francuska innowacja (Therapion).

Dla kogo ? Skuteczność échothérapie wykazano w leczeniu fibroadenoma piersi i łagodnych węzłowych formacje tarczycy, nowotworów niezłośliwych zmian, które w niektórych przypadkach mogą wymagać dość poważnej operacji.

• Pozbyć się rozliczeń z  litotrypsja

Jak to działa ? Pojawiające się na początku lat 1980-tych, litotrypsja stała się najczęstszym leczenie nerek lub kamieni moczowych . Używa ultradźwięk, aby je znaleźć (USG), a następnie wysłać fale uderzeniowe, które rozpyla (litotrypsja). “Fragmenty wykluczone naturalne trasy w ciągu kilku dni do kilku tygodni” – mówi francuska Stowarzyszenie urolodzy (APU). Ta procedura jest bezbolesna i skuteczna w 60 do 85% przypadków.

Dla kogo ? Ekstra ciało litotrypsja jest często terapii pierwszej linii do obliczeń mniej niż 2 cm Jest przeciwwskazane w ciąży, posiadanie rozrusznika serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, zakażenia dróg moczowych i otyłością.

• Reedukacji i uwolnić od bólu za pomocą terapii ultradźwiękami

Reedukacji i uwolnić od bólu za pomocą terapii ultradźwiękamiJak to działa ? USG jest często używany fizjoterapeutów w funkcjonalnej rehabilitacji dla ich mechanicznej, cieplnej i przeciwbólowy efekty. Kiedy “bombardują” tkaniny, cząstki te tkanki zaczynają wibrować, tworząc tarcie podobna do mikro i ciepło, które spowalnia lub nawet tymczasowo przerywa przewodzenie nerwów. Częstość, Rodzaj promieniowania (ciągły lub impulsowy) i intensywność ultradźwięków wybierają w zależności od pożądanego celu: defibrosing, przeciwko przykurczów, gojące, leki przeciwbólowe, itp.

Dlaczego ? Terapii ultradźwiękowej może złagodzić wiele chorób mięśni, ścięgien, więzadeł (następstwa zwichnięć, skręceń, łzy, przykurcz Dupuytrena), a także stawów (zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów ) lub kości (konsolidacja po złamaniach) . To także poprawia blizny (zrosty, keloidów …). Uwaga, należy unikać w przypadku niedawnej kontuzji i noszenie metalowego materiału (płytki, śruby, kołki …).

• Lepiej widzieć przez fakoemulsyfikacji

Jak to działa ? W okulistyka, USG pierwsze rymować z zaćmą. Są one używane do generowania fali uderzeniowej, która fragmentu soczewki (fakoemulsyfikacja); następnie tylko dla aspiracji fragmentów soczewki opróżnić go i ustawić, poprzez małe nacięcie, sztuczne soczewki. Ale w ostatnim czasie, są one również wykorzystywane do leczenia jaskry. Wysoka intensywność skupiający ultradźwięków (hifu) są dostarczane za pomocą miniaturowych czujników, aby zniszczyć gruczołów, które wydzielają płyn, oczu i zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. “Technika ta jest bardzo szybkie i nie wymaga cięcia” – wyjaśnia profesor Filip Denis, kierownik katedry okulistyki z Croix-Rousse szpitala w Lyonie, i prezes Societe francaise du jaskrze

Dla kogo ? Fakoemulsyfikacji jest podstawową metodą leczenia zaćmy i jest najbardziej operacja jest wykonywana we Francji (od 500 000 i operacji 600,000 w roku). Na stronie jaskry, USG na razie tylko formy, odporne na konwencjonalne metody leczenia (krople do oczu i interwencja chirurgiczna). “Dają wyniki porównywalne z operacją, ale jest jeszcze 30 do 40% bounce” – mówi profesor Denis.

• Odmładzanie bez operacji za pomocą ultradźwięków

Jak to działa ? Medycyna estetyczna ostatnio używał usg do leczenia wiotczeniu skóry. Budowlane, pod nazwą maszyna ultherapy®, polega na wysyłaniu mikro-skupiający się ultradźwięk pod powierzchnią skóry, aby pobudzić produkcję nowego kolagenu. Działa on na wielu warstwach skóry, na głębokości do 4,5 mm (to samo, co zwykle ma na chirurgiczny lifting twarzy). Wyniki (wzrost jędrności i napięcia skóry) jest widoczny w ciągu dwóch miesięcy i trwa do 2 lat.

Dlaczego ? Ta metoda, która nie wymaga żadnych społecznych eksmisji, jest wskazany w leczeniu relaksu skóry na poziomie dolnej części twarzy, podbródka, szyi, kontur oczu, ale także dekolt i ręce … sesja trwa od 30 minut (podniesione brwi) i 1 godzina 30 (pełna twarzy i szyi). Od 300 €.

Ograniczone zagrożeniaOgraniczone zagrożenia

USG jest metodą obrazowania, która nie promieniuje. “To nie jest szkodliwe w warunkach normalnego użytkowania” – twierdzi profesor Jean-Michel Correas. Dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia badania usg. To nie znaczy, że USG jest bezpieczne. Wytwarzają one wpływ na tkanki organizmu ludzkiego, które zależą od czasu trwania, częstotliwości i energii oddziaływania. Stąd ostrzeżenia francuskiego kolegium ginekologów i położników (CNGOF) przeciwko USG “pamięć” płodu. Długotrwałe oddziaływanie ultradźwięków może mieć wpływ na mózg i oczy.

Leave a Reply